OFRU Recycling

NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ

WYJĄTKOWA JAKOŚĆ

NIEZAWODNOŚĆ

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA NOWOCZESNYCH FIRM

OFRU Recycling projektuje systemy do ponownego przetwarzania zanieczyszczonych łatwopalnych rozpuszczalników lub środków czyszczących. Oferuje również systemy myjące dla branży poligraficznej.

Dzisiejsza firma działająca na skalę międzynarodową została założona w 1978 r. Z amerykańskiej korporacji Ransburg Corporation, dziś lepiej znanej pod nazwą ITW Ransburg.

OFRU Recycling to skrót od „Oberflächentechnik Ru ssau”. W latach 70-tych OFRU opracował nie tylko jeden z pierwszych parowników próżniowych, ale także przyczynił się do opracowania technologii  destylacji cieczy łatwopalnych.

OFRU Recycling tworzy bezpieczne i niezawodne systemy destylacji rozpuszczalników od 40 lat.

Rozpuszczalniki występują w różnych postaciach w przemyśle. Dzisiaj te rozpuszczalniki lub środki czyszczące mogą być  odzyskiwane w prosty, bezpieczny i ekonomiczny sposób w naszej własnej firmie.

W tym celu OFRU projektuje systemy recyklingu wykonane z najwyższej jakości materiałów i komponentów.

DESTYLACJA ROZPUSZCZALNIKÓW

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA DESTYLACJA?

Zanieczyszczone rozpuszczalniki (organiczne, łatwopalne lub wodne) można odzyskać przez destylację i późniejszą kondensację. OFRU Recycling oferuje szeroką gamę urządzeń destylacyjnych do tego celu recyklingu. W zależności od wymagań destylacji stosuje się jednostki destylacyjne, za pomocą których można przetwarzać od 2 do 2000 litrów na godzinę. Systemy destylacji stosuje się w połączeniu z już istniejącymi układami do mycia podzespołów maszyn np. drukujących.

SERIA ASC
Profesjonalny system destylacji
ASC-100
Model wejściowy do profesjonalnego recyklingu rozpuszczalników
ASC-150 24kW
Bestseller od 2007 roku – uniwersalne zastosowanie
ASC-500 37 KW
Duża wydajność – 1 – 5 ton / dobę

ASC-500 50 KW
Mocniejsza wersja o wydajności 2 – 7 ton / dobę
ASC-1500 48 KW
System odzyskiwania rozpuszczalnika dla 3 – 8 ton/ dobę
ASC-1500 100 KW
System odzyskiwania rozpuszczalnika dla 5 – 10 ton/ dobę
ASC-3000
Kolumna destylacyjna

Projektowanie

DESTYLACJA DLA WYMAGAJĄCYCH PRZEDSIĘBIORSTW

Od 1986 roku (32 lata) budujemy udaną serię modeli ASC. Została specjalnie opracowany dla klientów, którzy produkują duże ilości rozpuszczalników. Seria ASC jest zaprojektowana do wydajności ok. 300-30.000 litrów rozpuszczalnika na dzień. Wykonana w ATEX/EX seria ASC jest jednym z najnowocześniejszych systemów do destylacji rozpuszczalników dostępnych na rynku na całym świecie.

Jakość produkcji

KAŻDA MASZYNA JEST UNIKALNA

Nasz zespół technologów buduje zgodnie z wymaganiami klienta i wysokimi standardami jakości. W zależności od konfiguracji systemu, ten system odzysku rozpuszczalnika można uzupełnić o funkcje i wyposażenie, aby zapewnić złożony proces odzyskiwania. Ostatecznie każdy system jest wyjątkowy i wykonany ze szczególną uwagą i precyzją

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO OPERACYJNE NA WYSOKIM POZIOMIE

Tu nie ma kompromisu. Niemieckie wymagania dotyczące rozwoju takiego systemu odzysku są bardzo surowe. W związku z tym zakład ten posiada nie tylko uzasadniony znak CE, ale jest zbudowany zgodnie z wytycznymi ATEX. We współpracy z TÜV dokumentujemy produkcję zgodnie z RL 2014/34 / EU **.

Jesteśmy Waszym dobrym partnerem w dziedzinie przetwarzania rozpuszczalników przez 40 lat. Znane firmy polegają na nas i z powodzeniem korzystają z serii ASC.

Detale

PASJA DLA SZCZEGÓŁÓW

Systemy OFRU są wytwarzane niemal wyłącznie z komponentów niemieckich. Seria ASC obejmuje elektroniki RITTAL, SIEMENS, PILZ i Klöckner Möller, napędy i silniki znanych na całym świecie producentów. Nie pozostawiamy nic przypadkowi, abyś mógł dobrze pracować z systemami.

Wydajność

NOWOCZESNA DESTYLACJA – ZAPROJEKTOWANA DO WYDAJNOŚCI

Model podstawowy ASC-100 ma bardzo dobrą moc grzewczą 12 kW. Wykorzystywany jest tutaj zintegrowany system ogrzewania olejem termicznym. Od ASC-150 24 kW do ASC-1500 100 kW włącznie, stosujemy zintegrowane ogrzewanie parowe, opracowane od 1990 roku, jako standardową metodę ogrzewania. Rozmyślnie budujemy małe rozmiary kotłów, dzięki czemu uzyskujemy szybkie ogrzewanie na początku procesu i zaskakująco wysoką wydajność ciągłej destylacji rozłożoną w ciągu dni.

 

Zbiornik destylacyjny

Koniczna  budowa dna zbiornika destylacyjnego

Stosując płyty stalowe o grubości 12 mm, wykonujemy gładkie stożkowe dno zbiornika w bardzo złożonym procesie obróbki. Optymalny kąt w stożku poprawia późniejsze odprowadzanie pozostałości po destylacji przy pomocy mieszadła.

Idealny system zgarniaczy mieszadła

NAPRAWDĘ DOBRE!

Często kopiowane, ale nigdy tak dobre, jak oryginał. W OFRU otrzymujesz oryginalny system zgarniaczy, który został opracowany optymalnie po wielu generacjach systemów. Stożkowy zbiornik destylacyjny i skrobaki są silnym zespołem. Przepis na wysoką wydajność destylacji. Będziesz zachwycony!

Seria ASC wymaga tylko dwóch długich skrobaków, które zgarniają całą powierzchnię grzewczą. Większe systemy są wyposażone w 2 dodatkowe skrobaki do ściany bocznej. Silna siła sprężystości gwarantuje ciągłe czyszczenie kotła bez odkładania się i zapiekania.

Funkcjonalność:

PRZYGOTOWANIE DO INTEGRACJI  ZE ZBIORNIKAMI

OFRU dostarcza zbiorniki z tworzywa sztucznego (IBC) lub ze stali nierdzewnej zintegrowane z destylarką aby zapewnić w pełni automatyczne funkcjonowanie 24/h 7 dni w tygodniu . Już podczas planowania  przedstawiamy Ci sugestie, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. Zapytaj nas o odpowiednią koncepcję aby zintegrować swoje zbiorniki do pracy ciągłej.

Sterowanie i HMI

Opis funkcjonowania

Układ odzyskiwania rozpuszczalnika jest sterowany centralnie z szafy sterowniczej Rittal poza obszarem EX. Najważniejsze elementy obsługi, takie jak zatrzymanie awaryjne, ustawiania temp. grzania lub opróżnianie znajdują się bezpośrednio przy destylarce. HMI firmy Siemens z ekranem dotykowym jest instalowany w szafie sterowniczej w celu dalszej regulacji i monitorowania. W razie potrzeby panele kontrolne EX-chronione mogą być instalowane dla strefy 1 lub panel HMI może zostać zmodernizowany dla strefy 2.

System odzysku rozpuszczalników ASC został opracowany specjalnie dla klientów, którzy produkują duże ilości zanieczyszczonych rozpuszczalników każdego dnia. Seria ASC jest przeznaczony do obróbki od 20 litrów do ponad 1000 litrów na godzinę i wykorzystuje najnowocześniejszą technologię i tylko wysokiej jakości wbudowane komponenty. Kocioł ma rozmiary od 160 do 6000 litrów.

Szczególną cechą destylacji ASC jest koniczne dno zbiornika  destylarki wykonane ze stali nierdzewnej, które umożliwia optymalizacje procesu destylacji i opróżniania z pozostałości.

Podstawowy model ASC-100 12 kW działa ze zintegrowanym systemem ogrzewania oleju grzewczego. W modelu ASC-150 24 kW zastosowano zintegrowane wysokowydajne ogrzewanie parowe w podwójnym płaszczu. Alternatywnie można zastosować inne nośniki ciepła dostarczone przez klienta (na przykład olej, gorącą wodę lub parę wodną).

Destylarkla jest zwykle podłączana do zbiornika z zanieczyszczonym i czystym rozpuszczalnikiem. Nowoczesna kontrola poziomu napełnienia utrzymuje stałą ilość rozpuszczalnika w systemie parownika i gwarantuje ciągłą pracę, w razie potrzeby w trybie 3-zmianowym. Zintegrowana pompa próżniowa nieprzerwanie przenosi brud z bębna lub zbiornika do parownika. Mocna jednostka podciśnieniowa zmniejsza temperaturę wrzenia, a tym samym zapobiega niepożądanemu rozkładowi rozpuszczalników lub zanieczyszczeń. Pary rozpuszczalnika skraplają się w chłodzonym wodą wymienniku ciepła i są gromadzone w zbiorniku do ponownego użycia.

Seria ASC jest samoczyszcząca i była optymalizowana przez 30 lat. Wolno pracujące mieszadło z samonastawnymi skrobakami utrzymuje ściany kotła wolne od osadów podczas destylacji. Zgarniacze są trwale przymocowane do wypolerowanych górnych i dolnych ścian kotła, które nie tylko mieszają, ale także zdrapują 100% osadów od nagrzanej ściany kotła. Połączenie jednolitego mieszania i doskonale dopasowanych ostrzy skrobaka na ścianach grzewczych zapewnia również optymalny transfer ciepła do rozpuszczalnika i sprzyja parowaniu. Cały proces destylacji jest kontrolowany przez sterownik SIEMENS z nowoczesnym kolorowym wyświetlaczem dotykowym.

Pod koniec ciągłej pracy inicjowana jest automatyczna destylacja odpadów. Pozostałość lub zanieczyszczenia zagęszcza się do określonej lepkości w zależności od czasu. System wyłącza się automatycznie i jest gotowy do opróżnienia pozostałości. Lepkie pozostałości opróżnia się ręcznie lub automatycznie na dolnym końcu stożkowego kotła grawitacyjnie z podparciem wstecznym za pomocą suwaka wypływowego. Obrotowe skrobaki i stożkowe dno stożkowe ułatwiają opróżnianie. Czyszczenie nie jest już konieczne. Dzięki temu system przerobi większą ilość czystego destylatu i jest natychmiast gotowy do pracy.

Zakres zastosowania: Ze względu na wysoką wydajność parowników, ta seria systemów jest korzystnie stosowana w przemyśle farb i lakierów, przemyśle chemicznym, przemyśle poligraficznym lub specjalistycznych firmach zajmujących się usuwaniem odpadów.

ASC jest jedną z najnowocześniejszych destylarek na świecie, celowo produkowaną z małymi rozmiarami kotłów, wydajną i bardzo wygodną w obsłudze.

Zalety systemu:

  • Niemal wszystkie części mające kontakt z produktem wykonane są ze stali nierdzewnej
  • Automatyczne i ciągłe napełnianie zanieczyszczonymi rozpuszczalnikami
  • Poziom napełnienia jest stały. Instalacja kontynuuje destylację, nie traci czasu na opróżnianie odpadów po każdym cyklu
  • Stożkowy dno zbiornika destylarki ze stali nierdzewnej: Proste i całkowite opróżnienie
  • Idealny system zgarniaczy: Skrobaki czyszczą wewnętrzną ścianę naczynia, bez konieczności ponownego ustawiania. Optymalne czyszczenie zbiornika
  • Chłodzenie wodą: Optymalna kondensacja oparów rozpuszczalnika nawet w wysokich temperaturach otoczenia
  • Szafa sterownicza z cyfrowym sterowaniem SIEMENS
  • Tryb automatyczny
  • Auto-Stop: jeśli zbiornik na brudny rozp. jest pusty, w przypadku błędów temperaturowych, jeśli nie ma oleju termicznego, jeżeli nie ma wody chłodzącej
  • Zbudowany zgodnie z najnowszymi dyrektywami europejskimi: Bezpieczeństwo użytkowania na wysokim poziomie