Chemia – środki czyszczące dla fleksografii

W trosce o środowisko  stale badamy nowe procesy, które wykorzystują jak najwięcej aktywnych składników naturalnych, biodegradowalnych, nieszkodliwych dla ludzi i kompatybilnych z procesami produkcji żywności (kontakt z żywnością).

CZYSZCZENIE CODZIENNE – farby wodorozcieńczalne

4ECO 1010 ST

Skoncentrowany detergent bardzo skuteczny w przypadku osadów z farb wodorozcieńczalnych. Do czyszczenia zespołów farbowo-drukujących maszyn drukarskich w czasie procesu drukowania, a także części i matryc.

4ECO 1011

Skoncentrowany detergent do rozpuszczania osadów z farb wodorozcieńczalnych. Zawiera związki odkamieniające oraz ulegające biodegradacji środki powierzchniowo czynne. Do czyszczenia zespołów farbowo-drukujących maszyn drukarskich w czasie procesu drukowania, a także części i matryc.

4ECO 1011 D

Skoncentrowany detergent, nieposiadający oznaczenia klasyfikacji ryzyka, ulegający biodegradacji, do czyszczenia wałków rastrowych (aniloksów). Do czyszczenia zewnętrznych elementów maszyny, a także części i matryc.

4ECO 1011 AL

Skoncentrowany detergent, nieposiadający oznaczenia klasyfikacji ryzyka, ulegający biodegradacji, do czyszczenia części i matryc oraz wałków rastrowych (aniloksów). Zawiera inhibitory korozji aluminium.

4ECO SG

Skoncentrowany, ulegający biodegradacji, detergent do czyszczenia matryc, zespołów farbowo-drukujących oraz wałków rastrowych (aniloksów).

4ECO 1011 STL

Niepieniący, skoncentrowany detergent do zmywania farb wodorozcieńczalnych z matryc, wałków rastrowych oraz wewnętrznych automatycznych systemów czyszczących.

4ECO SGT

Detergent zawierający inhibitory korozji aluminium, do zmywania farb wodorozcieńczalnych z matryc, zespołów farbowo-drukujących, części itd.

4ECO AL 13

Skoncentrowany detergent zawierający inhibitory korozji aluminium, do czyszczenia codziennego, odpowiedni do zmywania wszystkich typów farb wodorozcieńczalnych.

4ECO 1015

Ulegający biodegradacji detergent opracowany z myślą o czyszczeniu wałków rastrowych (aniloksów). Może być stosowany także do czyszczenia zespołów farbowo-drukujących oraz matryc. Może być stosowany w temperaturze pokojowej.

 

CZYSZCZENIE CODZIENNE – farby rozpuszczalnikowe, farby UV, lakiery

4ECO 20.06

Detergent stosowany do czyszczenia farb rozpuszczalnikowych oraz farb UV. Nie zawiera lotnych związków organicznych. Ulega biodegradacji, niepalny, może być poddawany destylacji.

4ECO 20.07

Ulegający biodegradacji detergent przeznaczony do czyszczenia matryc w myjkach automatycznych. Do wszystkich typów farb rozpuszczalnikowych.

4ECO 20.08

Nowa generacja ulegającego biodegradacji detergentu. Skuteczny w przypadku wszystkich typów farb.

4ECO 20.09

Detergent stosowany do maszynowego czyszczenia części systemów drukarskich. Do wszystkich typów farb.

4ECO 20.10

Do codziennego stosowania. Nietoksyczny, ulegający biodegradacji detergent do farb rozpuszczalnikowych. Najlepiej nadaje się do automatycznych systemów do czyszczenia matryc i części.

4ECO 20.11/20.11 P

Nietoksyczny i ulegający biodegradacji detergent do popularnych farb rozpuszczalnikowych przeznaczony do stosowania w Smatch Cleaner 2010. Szybko schnie.

4ECO 20.12

Mieszanka detergentów skuteczna przy zmywaniu farb wodorozcieńczalnych, farb rozpuszczalnikowych, farb UV oraz klei.

 

Czyszczenie automatyczne – farby wodorozcieńczalne, farby rozpuszczalnikowe, farby UV, lakiery

4ECO 1011

Smatch Cleaner 1011 jest przeznaczony wyłącznie do czyszczenia wałków. Doskonały do usuwania farb wodorozcieńczalnych, farb rozpuszczalnikowych, farb UV itd.

4ECO 1011 ST

Ulegający biodegradacji, niepieniący, skoncentrowany detergent do wszystkich automatycznych urządzeń czyszczących. Służy do usuwania farb wodorozcieńczalnych pod wysokim ciśnieniem. W detergencie zastosowano niezawierające silikonu substancje przeciwpieniące.

4ECO 1015

Ulegający biodegradacji, skoncentrowany detergent do czyszczenia wałków rastrowych (aniloksów). Może być stosowany w temperaturze pokojowej.

4ECO 1050 Ultrasound « stężony »

Skuteczny detergent do odkamieniania komórek wałków rastrowych oraz tulei. Do zmywania farb wodorozcieńczalnych, farb rozpuszczalnikowych, farb UV itd. pH 10,6.

4ECO 1055 Ultrasound

Skuteczny detergent do czyszczenia komórek wałków rastrowych stosowanych do druku etykiet przy pomocy farb wodorozcieńczalnych, farb rozpuszczalnikowych, farb UV oraz klei.

CZYSZCZENIE DOKŁADNE – DOGŁEBNE wszystkie typy farb i lakierów

4ECO 1030

Mocny żel do czyszczenia wałków rastrowych. Do wszystkich typów farb i lakierów. Żel jest przyjemny i łatwy w użyciu.

4ECO 1070 Eliminator

Dokładne czyszczenia ceramicznych wałków rastrowych.